6 czerwca, 2023

Sporty, które warto uprawiać walcząc z nadwagą

1 min read

Kiedy masz nadwagę, łatwo jest czuć się jak nie ma żadnych sportów, które są odpowiednie dla Ciebie. Ze wszystkich różnych rodzajów ćwiczeń tam, tylko niektóre z nich są odpowiednie dla ciężkich ludzi – ale mogą one zrobić ogromną różnicę w swoim zdrowiu i samopoczuciu. Więc które sporty warto uprawiać, gdy pracujesz nad utratą wagi?

 

Najpierw porozmawiajmy o tym, dlaczego te konkretne aktywności mogą być tak pomocne. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli masz nadwagę lub otyłość, to dlatego, że twoje ciało przechowuje więcej kalorii niż spala. Musisz odwrócić tę równowagę, upewniając się, że spalasz więcej kalorii niż magazynujesz. Ćwiczenia są jednym ze sposobów, aby to zrobić – ale nie każdy sport pomoże w ten sam sposób. Jeśli chcesz schudnąć, oto jaki rodzaj ćwiczeń pomoże:

 

Cardio – Cardio oznacza dosłownie “oparte na sercu”. Kiedy wykonujesz cardio, twoje tętno zwiększa się tak bardzo, jak to możliwe przez trwały okres czasu. To zwiększa pobór tlenu i poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Istnieje wiele form cardio: bieganie, pływanie, jazda na rowerze i różnego rodzaju maszyny do ćwiczeń na siłowni. Kluczem jest to, aby zmusić się do wysiłku na tyle mocno, aby Twoje serce biło szybciej niż normalnie. Więcej na stronie: strongo.pl