1 października, 2022

Rodzaje silników motoru

1 min read

Istnieją dwa rodzaje silników, które są stosowane we współczesnych motocyklach. Są to silnik czterosuwowy oraz silnik dwusuwowy. Silniki czterosuwowe są stosowane od dawna i można je wykorzystać do napędzania każdego motocykla lub samochodu, ponieważ są bardzo wydajne. Silniki dwusuwowe nie są tak wydajne jak silniki czterosuwowe, ale mogą być używane do zasilania małych pojazdów, takich jak skutery, motocykle i gokarty.

 

Silniki czterosuwowe spalają paliwo dwukrotnie podczas każdego suwu silnika. Oznacza to, że spalają paliwo raz za każdym razem, gdy tłok porusza się w górę lub w dół podczas jednego obrotu silnika. Silniki dwusuwowe spalają paliwo tylko raz podczas jednego obrotu silnika i to czyni je mniej wydajnymi niż silniki czterosuwowe. Jednak te silniki dwusuwowe wytwarzają więcej mocy niż ich odpowiedniki, co czyni je doskonałymi do stosowania w mniejszych pojazdach, gdzie potrzebna jest moc, a oszczędność paliwa nie jest dużym problemem.

 

Te dwa rodzaje silników mogą być również klasyfikowane na podstawie ich wielkości; jest miniaturowy silników, które mają przemieszczenie 50 cc lub mniej, a następnie są duże silniki przemieszczenia, które mają wartość przemieszczenia więcej niż 50 cc. Więcej na teamuto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.