1 października, 2022

NAJLEPSZE NARZĘDZIA DO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

2 min read

Jeśli chodzi o najważniejsze aspekty pracy projektanta, kwestia oprogramowania jest często pomijana. Przede wszystkim zwracamy uwagę na to, czy osoba wykonująca pracę ma zmysł estetyczny, czy jest zdolna do empatii i, ostatecznie, czy jej wizja jest zbieżna z naszą własną. Projektowanie wnętrz ma bardzo silny wymiar artystyczny, więc kiedy szukamy odpowiedniej osoby do projektu, często sprawdzamy, czy jesteśmy po tej samej stronie.

ARCHLine.XP jest programem, który oferuje kompletne rozwiązanie i posiada wszystkie cechy zaawansowanego programu do wizualizacji, a jednocześnie jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. W tym przyjaznym dla użytkownika środowisku, projekty mogą być tworzone z łatwością i przyjemnością, a nauka korzystania z niego jest prosta. Dzięki tego typu rozwiązaniom osoby odpowiedzialne za wdrożenie mogą całkowicie skupić się na ostatecznej wizji. Proces ten pozwala im rozwijać umiejętności twórcze i wzmacnia ich kreatywność.

Inwestycja w odpowiedni program do aranżacji wnętrz pozwoli nam automatyzację pracy, a także kosztów, a także zredukuje czas poświęcany na wykonywanie poszczególnych zadań. Wybierając dedykowany program do projektowania wnętrz 3D pamiętać należy o tym, jak ogromne znaczenie odgrywa silnik renderujący, który w dużej mierze odpowiada za sprawne przeprowadzenie realizacji na jej wszystkich etapach. ArchLineXP Live to silnik renderujący, który pozwala na rendering w czasie rzeczywistym, a tworzenie i wprowadzanie zmian w projekcie odbywa się sprawnie i błyskawicznie. Silnik jest stworzony w środowisku 3D, dzięki czemu przedstawienie wizji klientom i inwestorom stanie się dużo przyjemniejsze. Często pomijanie zagadnienia jakim jest właśnie silnik renderujący i bagatelizowanie jego znaczenia dla projektowania wnętrz wynika z tego, że w dziedzinie tej zwykło się zbyt dużą wagę przywiązywać do umiejętności miękkich samych projektantów, zapominając o tym, że narzędzie również ma ogromne znaczenie.

Co najważniejsze, producenci oprogramowania zadbali o to, aby było ono wyposażone w technologię BIM, czyli rozwiązanie, które w ostatnim czasie stało się bardzo popularne nie tylko w branży budowlanej, ale również w architekturze i architekturze wnętrz. Dzięki takiemu podejściu, wykonawca ma możliwość podzielenia się swoją wizją z klientem jeszcze przed finalizacją projektu. Taki projekt znacznie zmniejsza ryzyko ostatecznego rozejścia się idei pomiędzy architektem, projektantem i klientem.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.