29 stycznia, 2023

Na czym polega depilacja laserowa?

1 min read

Laserowe usuwanie włosów jest zabiegiem, który wykorzystuje laser do wyłączenia mieszków włosowych, w których rosną włosy. Można to zrobić na kilka sposobów, w tym przez spalanie włosów off, zamrażanie go off, lub niszcząc go z intensywnymi impulsami światła. Zaletą tego zabiegu jest to, że można go wykonać na wielu częściach ciała i jest długoterminowym rozwiązaniem dla niektórych osób. Minusem jest to, że wiele osób uważa, że jest to drogie i czasochłonne.

 

Podczas gdy każdy rodzaj depilacji laserowej działa inaczej , wszystkie mają tendencję do naśladowania tego samego procesu podstawowego . Zaczniesz od konsultacji, aby zobaczyć, co jest zaangażowany, co zostanie zrobione podczas procedury, i ile to będzie kosztować. Przed samym zabiegiem może zostać nałożony krem znieczulający, abyś nie odczuwała dyskomfortu.

 

Kiedy włosy są przygotowywane do usunięcia, obszar skóry (zazwyczaj o szerokości około jednego cala) zostanie dokładnie oczyszczony, a następnie osuszony ręcznikiem. Prenazol jest zwykle rozprowadzany na skórze, aby pomóc chronić przed wszelkimi oparzeniami od lasera. Lek ten działa jak filtr przeciwsłoneczny dla skóry, zapobiegając powstawaniu nadmiernej pigmentacji w leczonych obszarach.

Następnie technik rozpocznie skanowanie skóry za pomocą ręcznego urządzenia zwanego laserem diodowym. Zobacz więcej na: vibeglow.pl