29 stycznia, 2023

Lepsza kostka brukowa czy trawnik na podwórku?

1 min read

Każdego lata pojawia się znana debata: czy należy mieć trawę na podwórku, czy też ją wybrukować? Z jednej strony, trawa jest piękna i naturalna. Czujemy się jak w domu. Z drugiej strony, koszenie jest czasochłonne i frustrujące, podobnie jak radzenie sobie ze wszystkimi rzeczami, które mogą pójść źle z trawnikiem – chorobami, szkodnikami, chwastami i tak dalej. Jaka jest więc właściwa odpowiedź? Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie obu!

Istnieje wiele sposobów na włączenie kostki brukowej do swojego krajobrazu i nadal czerpania korzyści z przestrzeni trawnika – w rzeczywistości można czerpać nawet więcej korzyści niż ze zwykłego trawnika. 

Kostka brukowa jest łatwiejsza w utrzymaniu niż trawa, ponieważ nie trzeba jej nawozić ani podlewać – wystarczy zamiatać raz w tygodniu. Nie ma w nich także problemów z chorobami i szkodnikami, więc nigdy nie trzeba będzie naprawiać trawnika po ich inwazji. A ponieważ kostka brukowa jest wykonana z tak trwałych materiałów (zazwyczaj jest to beton lub kamień), jest praktycznie niezniszczalna dla małych dzieci lub zwierząt domowych. Jedyną częścią, która wymaga pielęgnacji jest jej wykończenie – gdy się zabrudzą, można je wyczyścić miotłą i odrobiną wody. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://singlezone.pl/ .