2 grudnia, 2022

Kolagen – czym jest? Jak działa na cerę?

1 min read

Kolagen jest naturalnie występującym w organizmie białkiem. Odgrywa ważną rolę w strukturze i funkcji wielu tkanek, w tym: kości, skóry, narządów, paznokci i włosów. Kolagen jest również głównym składnikiem ścięgien, chrząstek, kości i zębów. Kolagen składa się z aminokwasów, które są budulcem białek. Kolagen można znaleźć zarówno u zwierząt, jak i u roślin. Kolagen pochodzenia zwierzęcego zawiera aminokwas prolinę, który ma pozytywny wpływ na zdrowie skóry. Kolagen pochodzenia roślinnego zawiera hydroksyprolinę, która może pomóc zmniejszyć widoczność zmarszczek i poprawić elastyczność skóry.

 

Kolagen pomaga utrzymać zdrową skórę poprzez wspieranie jej zdolności do zatrzymywania wilgoci. Kolagen jest odpowiedzialny za utrzymanie jędrnej, pulchnej i młodo wyglądającej skóry, ponieważ pomaga utrzymać wodę w komórkach na powierzchni skóry. Jeśli interesują Cię takie treści, to wejdź na brainboss.pl.

 

Najbardziej popularnym sposobem spożywania kolagenu jako suplementu są doustne tabletki lub suplementy w proszku, które jak wykazano mają niewielką absorpcję w organizmie; dlatego doustne spożycie nie zapewnia żadnych realnych korzyści dla Twojej skóry lub innych części ciała. Kiedy kolagen jest stosowany miejscowo na skórę, może mieć pozytywny wpływ poprzez zwiększenie nawilżenia w komórkach skóry, pozwalając im utrzymać wodę lepiej niż normalnie.