1 października, 2022

Jakie rośliny odstraszają owady?

1 min read

Choć prawdą jest, że każda roślina ma swoje unikalne właściwości, jest kilka takich, które wyróżniają się jako naturalne repelenty. Wiele z tych roślin było wykorzystywanych przez wieki ze względu na swoje zdolności odstraszania owadów, dlatego też są one znane jako naturalne środki zwalczania szkodników.

Najczęstszą z tych roślin jest Citronella Grass, która zapewnia cytrusowy zapach, którego robaki nienawidzą. Jeśli mieszkasz gdzieś, gdzie występują problemy z komarami, to będzie to idealny wybór do umieszczenia przy drzwiach lub w pobliżu miejsca do siedzenia na patio. Jest to również świetny wybór, jeśli chcesz dodać naturalny akcent bez angażowania się w inne długoterminowe opcje. Citronella Grass może urosnąć do 1,5 metra wysokości, więc oprócz swoich właściwości odstraszających pluskwy, będzie stanowić ozdobę Twojego podwórka.

Inną rośliną, która od pokoleń jest wykorzystywana do zwalczania owadów jest nagietek. Ma żółte płatki i silny zapach, który robaki uważają za obraźliwy. Jasne, niektórzy powiedzą, że to lepsze niż nic, ale są silniejsze opcje, jeśli szukasz czegoś bardziej trwałego. Jednak może to być warte rozważenia, jeśli mieszkasz w mieszkaniu i nie masz zbyt dużo miejsca, aby umieścić coś innego. Więcej ogrodowych poradników znajdziesz na stronie https://gardenyard.pl/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.