27 września, 2021

Jak urządzić sypialnię w lofcie?

2 min read

Lofty są coraz bardziej popularne. Te wyjątkowe mieszkania, tworzone w opuszczonych budynkach dawnych fabryk, charakteryzują się przestronnością, dużymi rozmiarami oraz brakiem podziału na konkretne pomieszczenia. Z jednej strony jest to wielkie ułatwienie, bo łatwiej jest zaplanować przestrzeń na kuchnię, salon czy jadalnie. Z drugiej strony jednak zaplanowanie przestrzeni na sypialnię w lofcie i utworzenie atmosfery prywatności i wyciszenia, może być trudniejsze niż w tradycyjnym mieszkaniu. 

Sypialnia na antresoli

Niektóre lofty projektowane są w taki sposób, że posiadają antresolę. Jest to rodzaj półpiętra, na który wchodzi się za pomocą schodków lub niewielkiej drabinki. To popularne również w tradycyjnych mieszkaniach rozwiązanie zapewnia potrzebną prywatność i oddziela sypialnię od innych części domu. Na antresoli bez problemu postawić można łóżko finezja, a także inne meble, które znalazłyby się w klasycznej sypialni, takie jak komoda czy stoliki nocne.

Sypialnia w lofcie bez antresoli

Zdarzają się również takie lofty, które nie posiadają osobnego półpiętra, w którym można urządzić sypialnie. W takim wypadku warto chwycić się innych rozwiązań. Sprawdzi się tutaj wydzielenie przestrzeni za pomocą parawanów, zasłonięcie łóżka z jednej strony biblioteczką lub inną szafą, lub stworzenie zasłony z roślinności. Można to zrobić, instalując w miejscu, gdzie mogłaby znaleźć się ściana, metalową kratę, którą następnie obrośnie pnąca się roślina. Takie rozwiązanie podtrzyma industrialny charakter mieszkania i jednocześnie ukryje łóżko finezja przed wzrokiem gości.

Odpowiedni dobór mebli i dodatków

Urządzając sypialnie w lofcie należy pamiętać o industrialnym charakterze tych mieszkań. Kupując łóżko finezja do sypialni w lofcie należy więc pamiętać, aby było ono dopasowane do reszty pomieszczenia. Małe odstępstwa nie zaszkodzą – w końcu pierwsze lofty urządzane były za pomocą znalezionych przypadkowo mebli i to właśnie one stworzyły niepowtarzalny klimat tych mieszkań. Nie należy również przesadzać w liczbie dodatków – lofty dobrze prezentują się, kiedy panuje w nich minimalizm.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *