29 stycznia, 2023

Jak działa lokówka?

1 min read

Lokówki są proste urządzenia, ale są one również naprawdę interesujące. Mam zamiar porozmawiać o tym, jak one działają, a może dać ci lepsze uznanie dla tego małego narzędzia, które może sprawić, że włosy wyglądają o wiele ładniej.

 

Istnieje tak wiele różnych rodzajów lokówek: klamra-style jest najbardziej powszechnym typem w lokalnej drogerii, ale można również dostać żelazka w stylu różdżki, jak również specjalne modele dla konkretnych rodzajów włosów i stylów, takich jak falowane lub kręcone włosy.

 

Podstawowe części każdej lokówki są takie same bez względu na to, jaka jest: element grzewczy (metalowa spirala), włącznik/wyłącznik i zacisk lub uchwyt, który utrzymuje końcówkę urządzenia w miejscu.

 

Kiedy używasz zwykłej lokówki, umieszczasz końcówkę gorącego pręta w pobliżu włosów i pozostawiasz ją na sekundę lub dwie, aby nagrzała pasma. Gdy jest już gotowa, zaczynasz owijać pasma wokół pręta, aż zawiniesz je wszystkie w ringi (lub inny styl, który chcesz).

 

Klamra jest podobny do tego, ale zamiast trzymać urządzenie w miejscu z palcami i owijać włosy wokół niego w sekcjach, jak idziesz, zawinąć wszystkie swoje włosy. Zobacz więcej na clothy.pl