1 października, 2022

Czy warto kupować elektronikę z drugiej ręki?

2 min read
Plann/unsplash.com

Jeśli szukasz taniego i niedrogiego sposobu na unowocześnienie swojego sprzętu, kupno używanego sprzętu elektronicznego jest świetnym rozwiązaniem. Jednak skąd możesz wiedzieć, czy to dobra oferta? Wejdź na intely.pl i sprawdź co słychać w świecie nowych technologii! 

Co może się nie udać w przypadku używanego sprzętu elektronicznego?

Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać, kupując sprzęt z drugiej ręki:

  • Urządzenie może być kradzione. Jeśli nie jest w pełni spłacone, w każdej chwili może zostać zgłoszone jako skradzione i odebrane przez policję. Dotyczy to zwłaszcza telefonów, które zostały odblokowane przez pierwotnego właściciela i odsprzedane bez wcześniejszej aktywacji.
  • Urządzenie może mieć poważne problemy wykraczające poza kosmetyczne zużycie. Używany telefon może mieć pęknięty ekran, uszkodzony przez wodę lub nawet wyczerpaną baterię – nie należy się tego spodziewać, kupując używany sprzęt.

Zrób rozeznanie

Ważne jest, aby przed zakupem jakiegokolwiek produktu zrobić rozeznanie. Możesz poszukać w Google i sprawdzić, co inni sądzą o danym produkcie, lub przeczytać recenzje w serwisach takich jak Amazon czy eBay. Jeśli chcesz uzyskać jak najlepszą ofertę, sprawdź również aukcje i ogłoszenia drobne – może Ci się poszczęści!

Sprawdź, czy w zestawie są jakieś akcesoria

Jeśli kupujesz telefon, tablet lub konsolę do gier, upewnij się, że wszystkie akcesoria są wliczone w cenę sprzedaży – dotyczy to ładowarek, kabli, słuchawek i nie tylko! Jeśli nie są one wliczone w cenę, poproś o nie w swojej ofercie i sprawdź, czy sprzedawca zgodzi się na Twoją prośbę.

Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń

Przed złożeniem oferty na jakiekolwiek urządzenie elektroniczne – niezależnie od tego, czy jest to monitor komputerowy, czy smartfon – zawsze sprawdzaj, czy nie jest ono uszkodzone! Przed złożeniem oferty sprawdź dokładnie każdy centymetr przedmiotu i upewnij się, że nic nie wygląda na uszkodzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.