1 października, 2022

Czy szkło laminowane jest bezpieczne?

1 min read

Szkło laminowane posiada dwie lub więcej warstw szkła z poliwinylobutyralem (PVB) między warstwami. Zostało ono wynalezione w 1921 roku przez francuskiego naukowca Edouarda Benedictusa, który pracował dla firmy motoryzacyjnej Citroen.

Jest to bardzo mocny, trwały i wszechstronny, ale jednocześnie drogi materiał. Znajduje on wiele zastosowań, w tym szyby samochodowe i okna boczne, a także jako szkło do witryn sklepowych i wejść do budynków.

Bezpieczeństwo

Szkło laminowane to doskonały wybór, jeśli chodzi o spełnienie wymagań przepisów budowlanych dotyczących bezpieczeństwa i ochrony w projektach komercyjnych, takich jak budynki biurowe, sklepy detaliczne i inne. Tego typu szkło może pomóc w ochronie osób przebywających w budynku, zapewniając jednocześnie maksymalną widoczność pomiędzy piętrami lub w ramach otwartego układu pomieszczeń. Szkło laminowane dostępne jest w dwóch wersjach: bezbarwnej i barwionej, co pozwala na dostosowanie go do potrzeb użytkownika.

Szkło laminowane może zapewnić ochronę przed ogniem, dymem lub latającymi odłamkami podczas trzęsienia ziemi lub innej klęski żywiołowej, ponieważ po rozbiciu kruszy się na małe kawałki, które wypadają bezpiecznie z dala od osób przebywających w budynku.

Jeśli szukasz bezpiecznego szkła laminowanego, zajrzyj na stronę: https://mlsystem.pl/szklo-bezpieczne-laminowanie/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.