29 stycznia, 2023

Czy picie wody wpływa na wygląd paznokci?

1 min read

Cały czas słyszymy o tym, jak ważne jest picie wody, aby nasze ciało funkcjonowało prawidłowo, ale co z naszymi paznokciami? Czy picie dużej ilości wody wpływa w jakiś sposób na ich wygląd?

 

Wiemy, że woda jest niezbędna do wzrostu paznokci, ale co ze strukturą płytki paznokciowej i czy picie wody poprawia lub utrudnia wygląd paznokci? Skonsultowaliśmy się z profesjonalną manicurzystką i mamy dla Was kilka odpowiedzi:

 

Chociaż paznokcie zbudowane są głównie z białka zwanego keratyną, składają się również z kilku innych składników – w tym wody. Ilość wody obecnej w paznokciach jest stosunkowo niewielka – około 17% wagi. Ponieważ paznokcie są porowate, absorbują wodę z otoczenia i mogą puchnąć nawet o 25%. To pomaga im zachować siłę i elastyczność.

 

Wpływ picia dużych ilości wody na paznokcie jest również minimalny. W rzeczywistości efekt jest tak mały, że jest mało prawdopodobne, że w ogóle go zauważysz. Pamiętaj, że picie dużej ilości wody nie zmieni objętości Twoich paznokci, a jedynie spowoduje lekkie spuchnięcie ich struktury. Aby zauważyć zauważalny efekt na paznokciach, musiałabyś pić ogromne ilości wody dziennie. Jeśli chcesz mieć zdrowo wyglądające paznokcie, spróbuj zwiększyć spożycie wody. Dowiesz się więcej na: menties.pl