29 stycznia, 2023

Czy lepiej zdecydować się na kursy dla programistów, czy studia?

1 min read
Juanjo Jaramillo/unsplash.com

Zacznijmy od tego, że decyzja o tym, czy uczyć się sama, czy w pakiecie z kursem, czy studiami przyda się Ci w przyszłości. Jeśli będziesz tworzyć strony WWW i aplikacje internetowe to wybierz kurs, jeśli zdecydujesz się na programowanie urządzeń (telefonów) to możesz skorzystać z oferty studiów. 

Kursy, na których uczymy się programowania, są bardzo popularne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie wymagają one wysokich wydatków i są efektywne. Co więcej, wiele osób chce zatrudnić się jako programiści i warto skorzystać z takiego rozwiązania. Można skorzystać z kursów realizowanych online lub offline. Kursy online mają ogromną przewagę nad tymi prowadzonymi bezpośrednio w szkołach lub u uczelni – możemy je realizować o dowolnej porze.

Czy studia będą lepsze od kursów?

Szczerze mówiąc, pytanie to jest nieco sformułowane w sposób, który prowadzi do zbyt dużej ingerencji wewnętrznej. Przecież nie jest tak, że kursy będą zawsze lepsze od studiów, a na odwrót. Oczywiście możemy posłużyć się przykładami, ale każdy ma swoje preferencje i niekoniecznie muszę być one uzasadnione logicznie. Na portalu computerable.pl oferujemy jeszcze więcej przydatnych artykułów!