29 stycznia, 2023

Co to jest ombre?

1 min read

Jeśli słyszałaś wyrażenie “ombre hair”, być może zastanawiałaś się, czy jest to rodzaj farby czy inny rodzaj koloru – czyli nie wiedziałaś, czym właściwie jest ombre.

 

Odpowiedź brzmi: ombre to technika stosowana w koloryzacji włosów i nie jest to wcale farba.

 

Samo słowo pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego “cień” lub “odcień”. Mówi się, że powstało w latach 30. ubiegłego wieku, kiedy to francuski fryzjer Serge Lutens wymyślił je podczas pracy nad sposobem farbowania ciemnobrązowych zamków. Technika ta została opracowana w celu ukrycia siwych włosów poprzez nakładanie kolorów, które zaczynają się od jasnych włosów u nasady i stają się ciemniejsze w miarę przesuwania się w dół głowy i na końce trzonu włosa. Efekt jest bardziej naturalny niż w przypadku tradycyjnych technik, takich jak farbowanie pasm na jeden kolor od nasady aż po końce.

 

Ombre stało się szeroką kategorią, która obejmuje wiele różnych kolorów i faktur, z różnymi nazwami przypisanymi do różnych odmian: balayage, babylights, bayalage, ręcznie malowane pasemka, sunlights (dwa ostatnie nazywane są również reverse ombré).

Więcej na stronie makeupio.pl