1 października, 2022

Co robić, by być bardziej eko?

1 min read

Wszyscy wiemy, że jedzenie diety opartej w większym stopniu na roślinach jest zdrowsze dla nas i dla planety, ale może być trudno wiedzieć, co kupić, gdy robisz zakupy. Oto kilka sugestii, które sprawią, że twoje wycieczki po sklepach spożywczych będą bardziej eko:

Pomysły:

-Przechadzka lub rower do sklepu spożywczego. To dobre ćwiczenie, a dodatkowo pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na paliwie.

-Na zakupach używaj toreb wielorazowego użytku. Nie zaśmiecaj planety plastikowymi jednorazówkami.

-Kupuj lokalne, sezonowe produkty. Możesz dowiedzieć się, co jest w sezonie, sprawdzając stronę internetową USDA. Kupowanie produktów, które nie są poza sezonem oznacza mniej zasobów zużytych na ich transport do Ciebie. Ponadto, produkty sezonowe są zazwyczaj tańsze!

-Kupuj to, co wygląda dobrze i pasuje do Twojego budżetu. Jeśli chcesz przejść na wyższy poziom jedzenia eko, to spróbuj nadać priorytet kupowaniu organicznych produktów, które nie są pakowane w plastik.

-Kupuj brzydkie owoce i warzywa z lokalnych rynków rolnych, jeśli są dostępne. Będą one smakować tak samo dobrze, jak ich ładniejsze odpowiedniki. Dodatkowo, dzięki ich gorszemu wyglądowi, będą sprzedawane za mniejszą cenę. 

Więcej informacji w styli eko, i nie tylko, znajdziesz na stronie https://clevermedia.pl/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.